Fyzika - maturitní otázky

23. listopadu 2010 v 19:03 | JMCBF |  Vývoj webu
Zdravím,

po dlouhé době píši, cítím totiž vinu, že to tu nechávám upadat. Nenapadá mě však, co napsat, jelikož každá z mých tvoreb se teď musela zastavit kvůli maturitě. Avšak...

S maturitou přichází povinnost připravit se na ni a já myslím, že jsem začal velmi dobře. Zpracovávám právě maturitní otázky z fyziky a v brzké době je ve stejné podobě, v jaké je mám ve wordu, chci prezentovat i na internetu ve formě internetových stránek. Prozatím dám pouze ochutnávku ve formě hlavičky webu, která prozatím bude muset stačit. Graficky není nijak dokonalá, však u maturity se vás nebudou ptát, z jak hezké stránky jste se učili :-), toť můj názor.
Hlavička webu FyzMat

A abych neupoutával pouze na hlavičku prozatím neexistující webu v internetové síti, dodal bych ukázku textu, v jaké formě je prezentována ona fyzika k maturitě v mém pojetí:
====================================================================
  • Z dané definice můžeme usoudit, že zrychlení je derivace funkce rychlosti dle proměnné t.

  • Nyní se podíváme na derivace trošku blíže, již jsme si řekli, že rychlost je derivace dráhy a zrychlení derivací času. Opačně tedy můžeme počítat, že funkce rychlosti je funkce prostá k funkci zrychlení a funkce dráhy je funkce prostá k funkci rychlosti. Odtud tedy můžeme dojít k tomu, že pokud a = c, kde c je konstanta, vzorečky pro rychlost a dráhu zrychleného pohybu musejí být následující:
integral - draha, rychlost
  • Platí, že c a d jsou konstanty. Logicky můžeme odvodit, že se jedná vlastně o počáteční rychlost či dráhu, naše správné vzorce pro počítání rychlosti a dráhy budou tedy tyto:
Delty dráhy a rychlosti
====================================================================

Snad je to přijatelná forma pro každého, doufám, že by se toto jednoho dne mohlo objevit i v nějakém knižním přehledu fyziky k maturitě.

Tak zatím se mějte,
Jimmy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama